Папа Франциск: «Християнське навернення включає також відповідальність за Боже створіння»

Папа Франциск: «Християнське навернення включає також відповідальність за Боже створіння»

«Християнське навернення включає також турботу про Боже створіння та відповідальність за нього»конференція – це ключова фраза послання папи Франциска до учасників міжнародної конференції «Радикальне екологічне навернення після “Laudato Si”. Відкриваючи внутрішню цінність всіх створінь», яка відбулась 7-8 березня 2018 р. в Папському Григоріянському університеті.

Святіший Отець заохотив поширювати (запроваджувати?) «глибшу пошану дару нашого спільного дому» та закликав «звіщати світові прекрасну істину» про те, що кожне створіння є «об’єктом ніжності Небесного Отця, який призначив йому місце у світі». «Навіть короткотривале життя найменш значущої істоти є об’єктом Його любові, і протягом кількох секунд існування Він оточує її Своєю любов’ю», – написав він, цитуючи 77-й пункт енцикліки «Славен будь».

Конференція розпочалася з привітального слова о. д-ра Нуно да Сілва Гонсалвеса, ректора Григоріанського університету. Після цього до присутніх через відеозв’язок звернувся «зелений» Патріарх Варфоломій І, котрий, згадавши про особисту співпрацю в екологічній сфері з Папою Франциском, звернув увагу на потребу об’єднати спільні зусилля задля збереження непорушних зв’язків між усіма Божими створіннями. Зелений патріарх закликав з повагою ставитися до всіх створінь і берегти їх для прийдешніх поколінь. На його думку, неможливо «відокремити те, як ми ставимося до довкілля, від того, як будуємо взаємини з ближніми». Навернення, за його словами, включає «повернення до інтегральності нашої поведінки», оскільки «розподіл різних аспектів життя для виправдання суперечливої поведінки» має трагічні наслідки.

Опісля кардинал Турксон, префект Дикастерії Служіння цілісному людському розвиткові, виголосив вступну лекцію, центральною ідеєю якої була необхідність радикального екологічного  навернення для спасіння людства і всього Божого створіння. Кардинал Турксон звернув увагу на те, що підхід Папи Франциска до екологічної проблематики є  не «простою турботою про довкілля чи модним сьогодні “зеленим” способом мислення, але інтегральною екологією», яка унаочнює нашу «космічну, біологічну та людську спільність, огорнену безмежною Божою любов’ю». І цей взаємозв’язок лежить в основі «всього суспільного життя, нашого загального сопричастя та загального призначення всіх благ». Саме тому, за словами кардинала, Папа вказує (акцентує) на потребу (-і) «поширити горизонти екологічного дискурсу» також і на соціальну сферу, оскільки «екологічний гріх» полягає у руйнуванні «трьох життєво важливих стосунків»: з Богом, з людьми та з рештою створіння.

Конференція відбулася під патронатом та за участі трьох дипломатичних представників – послів Німеччини, Грузії та Нідерландів при Ватикані. Учасниками цієї масштабної події  були духовенство, науковці й дослідники, студенти, державні службовці, природозахисники та представники відповідних екологічних організацій тощо. Доповідачі  прибули з Італії, Ватикану, США, Великобританії, Німеччини, Кенії, Зімбабве, Філіппін, ПАР та ін.

Сергій Довба для Інформаційної служби Бюро УГКЦ з питань екології

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *